O FESTIVALU


       Vážení milovníci šumivých vín, kvalitní pouliční gastronomie a zábavy. Dovolte nám prosím, abychom Vás pozvali na náš food festival Slavnosti Prosecca, který se koná dne 15. srpna 2020 v krásných prostorách nádvoří státního zámku Litomyšl.
       Náš festival Vám ve spolupráci s pečlivě vybranými prodejci nabídne širokou nabídku prosecca z různých koutů slunné Itálie, a to hlavně z produkce malých či rodinných vinařství. V nabídce také najdete vynikající domácí limonády, alkonády a nejrůznější osvěžující koktejly.
       Ke skvělému pití patří i dokonalé jídlo. Těšit se můžete na pravé italské těstoviny, pizzu a seafood. Dále také grilovaná masa, ty nejlepší žebra a několik druhů vyladěných šťavnatých burgerů.  K tomu všemu ještě třeba belgické hranolky, domácí krokety, mexické tacos a quesadilly, kanadské poutine, indonéskou kuchyni a brazilské masové kuličky. Na své si také přijdou milovníci sladkého, které jistě potěší rolovaná zmrzlina, mexické churros, minikoblížky, makronky a tartaletky a samozřejmě vynikající káva. Máte intoleranci na lepek či laktózu? Nevadí mistr Soyka se o vás postará. Pro odvážné máme například i hmyzí pochoutky. Vše bude v degustačních porcích, takže můžete v klidu ochutnávat i od vícero stánků najednou.
       Dámy jistě ocení také přítomnost stánků s módou, doplňky a také kosmetikou. Náš festival je ECO friendly a příznivce ekologie určitě potěší stánek zaměřený na zero waste. Pro celou plejádu budete muset naše slavnosti navštívit a sami ochutnat!
       Nebojte se sebou vzít i Vaše malé ratolesti, zabaví je Tulipánek Litomyšl, z.s. pod vedením paní Jany Brokešové.
       Na programu bude sabráž lahví a také hodně hudby o kterou se postarají zkušení djs Deffo a Mylo Glenn společně s MC a trumpetistou Dave Trumpeteer. Celý festival pak od 18:00 uzavře ta nejlepší čtyřhodinová 90´s párty s DJ a moderátorem z Martinem Hovorkou z rádia Kiss. Afterparty v rytmu House music, které bude vévodit legenda české scény Chris Sadler a společně s ním Houseland DJs Mylo Glenn, Deffo a Caap, proběhne v litomyšlském Dance Club U Kolji.

Těšíme se na Vás na zámku Litomyšl a piknikové deky si rozhodně vezměte sebou.
ZAVOLEJTE NÁM

+420 607 670 946


Sobota 15. 8. 2020
12:00 – 22:00

Zámek Litomyšl
Jiráskova 133,
570 01 Litomyšl