DOPORUČUJEME

Ubytování v hotelu Aplaus

Pokud si chcete užít naše slavnosti se vším všudy, tak rozhodně neváhejte a zvolte Hotel Aplaus. Nachází se 5 minut volnou chůzí od zámku v centru historické Litomyšle. Vznikl rekonstrukcí a propojením tří historických budov, které ve spojení s moderním designem, nabízejí všem hostům naprosto jedinečnou atmosféru. Mimo nabídky luxusního ubytování představuje Aplaus také špičkovou a hlavně kvalitní gastronomii. V hotelové restauraci Bohém si můžete vybrat z širokého výběru jídel světové, ale i tradiční české kuchyně a snídaně zde jsou naprosto neodolatelné.


Více informací

Ubytování v pensionu Paseka

Pro ty jenž hledají vysoký standard ubytovaní za příznivou cenu je Pension Paseka ideální volbou. Pension vznikl v roce 1998, kdy byl původně městský dům na popud nakladatele Ladislava Horáčka rekonstruován a fasáda restaurátory vyzdobena sgrafity z knihy Krvavý román od Josefa Váchala. Nachází se 5 minut volnou chůzí od zámku na rohu Smetanova náměstí a Váchalovy ulice v Litomyšli. Můžete zde využít nabídku ubytování ve stylových apartmánech a příjemně zařízených pokojích.


Více informací

Romantický víkend v hotelu Aplaus

Překvapte svého partnera či partnerku romantickým víkendem v Litomyšli, rodném městě Bedřicha Smetany. Hotel Aplaus si pro tuto příležitost připravil skvělý romantický balíček se slevou 20%.

Balíček obsahuje:  ubytování pro 2 osoby na 3 dny a 2 noci v pokoji DeLuxe nebo Standard, romantická výzdoba pokoje, příjemný dárek na uvítanou na pokoji ve formě Prosecco Fili, snídaně formou bufetu, 1x luxusní 3chodová večeře v hodnotě 1.000 Kč pro dvě osoby, 1 hodina masáž pro každého, sauna nebo výřivka.


Více informací

Odpočinkový víkend v pensionu Paseka

Chcete si v historickém centru Litomyšle skvěle odpočinout a zároveň užít trochu zábavy? Pak je pro Vás nejlepší volbou tento odpočinkový balíček.

Balíček obsahuje: ubytování pro 2 osoby 3 dny a 2 noci ve stylovém apartmánu, polopenze v hotelu Aplaus pro 2 osoby, vstupenka pro dvě osoby do městské galerie, bonusová knížka “Užijte si Litomyšl”, 1 hodina masáže pro 2 osoby v hotelu Aplaus.


Více informací

Prohlídka zámku Litomyšl (UNESCO)

Státní zámek v Litomyšli je významná národní architektonická památka. Tento renesanční zámek si v 16. století nechali postavit jako své rodové sídlo Pernštejnové. Stavba je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Podle italského vzoru obíhají vnitřní nádvoří ze tří stran arkády a fasády se štíty pokrývá sgrafitová výzdoba s psaníčky nebo figurálními motivy. Interiéry jsou vesměs výsledkem pozdějších barokních a klasicistních úprav. Stěny pokojů zdobí iluzivní výmalba ve stylu Ludvíka XVI., stropy štukový dekor, nábytek a vybavení potom představují životní styl 18. a 19. století. V přízemí šlechtické rezidence se dochovalo unikátní klasicistní rodinné divadlo s funkční mašinérií a souborem kulis. Od roku 1962 je zámecký areál chráněn jako Národní kulturní památka, v roce 1999 byl proveden zápis na seznam Světového dědictví UNESCO.


Více informací

Prohlídka města Litomyšl

Neopakovatelnou atmosféru moderního historického města Litomyšl poznáte nejlépe během jeho prohlídky. Město není nikterak zvláště velké a tak jej bez větší námahy zvládnete obejít pešky a přitom si vychutnat celou jeho krásu.


Více informací

ZAVOLEJTE NÁM

+420 607 670 946


Sobota 15. 8. 2020
12:00 – 22:00

Zámek Litomyšl
Jiráskova 133,
570 01 Litomyšl